рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 8.92/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Вовлечен во фантастичниот живот на несфатени шоу чудаци и гротескни суштества на ноќта, еден тинејџер ќе излезе од безбедноста на здодевното секојдневие и ќе ја исполни својата судбина во место кое изгледа како кошмар.
„Циркус на чудаците: Асистентот на вампирот“ раскажува приказна за момче кое, без да знае, раскинува едно 200 години старо примирје помеѓу две завојувани фракции вампири. Вовлечен во фантастичниот живот на несфатени шоу чудаци и гротескни суштества на ноќта, еден тинејџер ќе излезе од безбедноста на здодевното секојдневие и ќе ја исполни својата судбина во место кое изгледа како кошмар. 14-годишниот Дарен е како повеќето деца од маалата во предградијата. Тој се дружи со својот најдобар пријател, има добри оценки и обично се држи подалеку од неволи. Но, кога тој и неговиот другар сретнуваат едно шоу со патувачки чудаци, работите почнуваат да се менуваат во Дарен. Тоа е мигот кога еден вампир по име Лартен Крепсли го претвора во нешто крвожедно. Како нов вампир, тој му се придружува на „Циркусот на чудаците“, кој е патувачко шоу полно со монструозни суштества, од момчето-змија до човекот-волк, па дури и до брадестата дама и џиновскиот човек кој го рекламира циркусот. Додека Дарен ги користи своите нови моќи во овој мрачен свет, станува ценет пион помеѓу вампирите и нивните уште посмртоносни противници. И додека се обидува да преживее, момчето ќе се бори нивната војна да не го проголта она што е останато од човештвото.

Слики

Циркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротЦиркус на накази: помошникот на вампиротNBCNBC

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Затура: Вселенска авантура (2005)

  денес
  image
  Двајца браќа кои се препираат се исфрлени во најдлабоката и најтемна вселена играјќи мистериозна игра што ја откриле во подрумот. Ако не ја довршат играта и не...
 • Аветињско (2016)

  денес
  image
  Civil Unrest in the European country of Moldova has US forces engaging the insurgents however there is a new threat who has decided both are their enemy. This new...
 • Никогаш не вели никогаш (1983)

  денес
  image
  Шон Конери се враќа со последниот настап како Џејмс Бонд. Кога две атомски бомби се украдени од злобната организација СПЕКТРА, Агентот 007 е внесен во експлозивна...
 • Господар на злосторството (2013)

  денес
  image
  Шефот на подземјето Томас Даглас (С. Сегал) создал сопствена криминална империја. Но, криминалниот живот веќе не го инстересира, па размислува да се повлече....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.