СОДРЖИНА

Чланови братства одлазе у Лас Вегас током летњег распуста. Један од њих краде мач Тутмоса ИИИ из хотела, чиме ослобаѓа древну клетву и пешчану олују која погаѓа град и уништава све познате хотеле. Видевши масовно уништење, откривају легенду мача и покушавају да зауставе олују. Морају да пронаѓу свету урну, највеќи комад чистог злата и Тамног Гласника. У трци с временом траже те предмете пре него што Лас Вегас буде избрисан са лица Земље.

Слики

Уништити Лас Вегас

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ван Хелсинг (2004)

  image
  Во Трансилванија, во 19 век, ловецот на чудовишта Абрахам Ван Хелсинг, го лови бесмртниот гроф Дракула и други зли сили и при тоа му помага Ана Валериус.
 • Томб Рајдер (2018)

  image
  Лара Крофт (Алиша Викандер), жестоката самостојна ќерка на ексцентричен авантурист кој исчезнува кога таа е одвај тинејџерка, оди над своите можности кога го...
 • Циркус на накази: помошникот на вампирот (2009)

  image
  Вовлечен во фантастичниот живот на несфатени шоу чудаци и гротескни суштества на ноќта, еден тинејџер ќе излезе од безбедноста на здодевното секојдневие и ќе ја...
 • Враќање на мумијата (2001)

  image
  Едно древно зло се ослободува кога проколнатата мумија повторно оживува со уште поголема моќ. Сега Рик и неговата жена Евелин тргнуваат во смел обид да го спасат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.