рејтинг: 5.0/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од Франција, Англија и Португалија. Корумпираниот кардинал Мендоза сака да ја искористи ситуацијата за остварување на сопствените цели, односно симнувањето од власт на кралот Филип IV. Неговиот план ќе го попречи Гонзало, кој меѓу народот е познат како Црвениот орел…

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Загубено богатство (2003)

  денес
  image
  По грабежот на познатиот музеј Метрополитен во Њујорк, градот е целосно блокиран. Детективот Карл Мекбрајд ќе најде карта во дел од украденото платно. Во потрага...
 • Инструменти смрти: Град костију (2013)

  денес
  image
  Екранизација првог романа из серијала «Инструментариј смртника» Касандре Клер, светског бестселера. Наизглед обична девојка Клери Фрај налети на надприродни свет...
 • Аеродром 1975 (1974)

  денес
  image
  У другом делу филма Аеродром, пилот мале летилице доживљава инфаркт И удара у кокпит Боинга 747 чија посада гине а пилот ослепи. Неким чудом 747 остаје у ваздуху...
 • Торнадо (1996)

  денес
  image
  Џо Хардинг лансира направа што може да собира податоци од центарот на торнадо. Нејзиниот поранешен сопруг, Бил, пронаоѓачот на машината, ѝ се придружува во ловот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.