Brian Helgeland

Роденден: 1961

Режисер:

 1. 4. 42 (2013), филм
 2. 5. Легенда (2015), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (story)
 2. ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay by)
 4. 4. Поштар (1997), филм
  ...
  (screenplay)
 5. ...
  (screenplay)
 6. ...
  (screenplay)
 7. ...
  (screenplay)
 8. ...
  (screenplay)
 9. ...
  (screenplay)
 10. ...
  (screenplay)
 11. ...
  (screenplay)
 12. 16. 42 (2013), филм
 13. 17. Легенда (2015), филм
 14. ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. ...
  co-producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.