рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Дечак Иве са пријатељима је испловио на море, како би, зарадио неке паре и отплатио дугове у које му је запао отац. Дружина назива брод "Сињи галеб", али после извесног времена поремете планове поморским криминалцима предвоѓенима Лоренцом.

Слики

Сињи галебСињи галеб

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Марко Поло (2007)

  image
  Во придружба на двајца свештеници кон Исток, каде има намера да ги претвори жителите на царството на Кублај Кан во Христијани, венецијанскиот трговец, Марко Поло,...
 • Сите се добро (2009)

  image
  Вдовец кој сфаќа дека неговата единствена врска со семејството била преку неговата сопруга, тргнува на спонтано патување за повторно соединување со сите свои...
 • Дечак олује (2019)

  image
  „Дечак олује“ је прича заснована на безвременој аустралијској новели Колина Тијела о врло необичном и безусловном пријатељству. Главну улогу тумачи Џефри Раш,...
 • Плес са Вуковима (1990)

  image
  Година 1861, траје амерички граѓански рат. Поручник Џон Дунбар (Кевин Костнер) након тешке битке открива да лекари планирају да му ампутирају болесну ногу. Због...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.