poster

Мија и белиот лав

Mia et le lion blanc (2018)

авантуристички, драма, семејни | Франција, Германија, Јужна Африка, Швајцарија, Монако, САД
Режисер: Gilles de Maistre

рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 9.75/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Семејството на Мија се сели во Јужна Африка за да управува со фарма со лавови. Мија развива посебна врска со Чарли, млад бел лав. Три години подоцна, таа ја открива потресната вистина – Чарли ќе биде продаден на ловците на трофеи...
На десетгодишната Мија животот ѝ се превртува наопаку кога нејзиното семејство одлучува да го напушти Лондон за да управува со фарма со лавови во Африка. Кога се раѓа убавиот бел лав Чарли, Мија повторно ја открива среќата и развива посебна врска со малото лавче. Кога Чарли наполнува три години, животот на Мија уште еднаш е нарушен кога таа ја открива вознемирувачката тајна што ја крие татко ѝ. Вознемирена од помислата дека Чарли може да биде повреден, Мија одлучува да побегне со него. Двајцата пријатели започнуваат неверојатно патешествие низ саваните на Јужна Африка во потрага по друга земја каде што Чарли ќе може да си го живее животот во слобода.

Слики

Мија и белиот лавМија и белиот лавМија и белиот лавМија и белиот лавМија и белиот лавМија и белиот лавМија и белиот лавМија и белиот лав

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дамбо (2019)

  четврток
  image
  Сопственикот на циркусот ја ангажира поранешната звезда Холт Фариер и нговите деца да се грижат за новороденото слонче, чии огромни уши го прават предмет на...
 • Принцезата невеста (1987)

  четврток
  image
  Добри дедица (П. Фалк) чита болесноме унуку (Ф. Саваге) бајку коју је њему читао његов дед, а њему његов отац. Лепа Буттерцуп (Р. Wригхт Пенн) заљуби се у лепога...
 • Проклетството на Тутанкамон (2006)

  четврток
  image
  Година 1922. била историска за археологијата, бидејќи таа година е откриена првата гробница на египетскиот фараон, како и нешто што до тогаш не било видено во...
 • Дивље свиње (2007)

  четврток
  image
  Група пријатеља средњих година покушава да разбије монотонију живота у предграѓу одласком на путовање мотоциклима. Када се ова шаролика четворка, која се у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.