Nela Eržišnik

actor

Роденден: 1924

Умре: 2007

Актерот:

 1. ...
  Mare
 2. 2. Концерт (1954), филм
  ...
  Barbara
 3. ...
  Flora Krkac
 4. ...
  Zena na prozoru
 5. ...
  Bara
 6. ...
  Tetka Ema
 7. ...
  Sestra gospodina Jakupeca
 8. ...
  Gazdarica
 9. ...
  Prevarena žena
 10. 10. Бреза (1967), филм
  ...
  Markova mater

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.