рејтинг: 4.8/10
Оценка на корисникот: 10/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Модерна бајка за Рајан, дванаесетгодишно девојче приморано да се пресели со својот татко во малата приморска населба каде што е роден, каде што ќе живее со Арт, нејзиниот намуртен и суров дедо. Додека се обидува да се вклопи во средината и стекне нови пријатели, таа открива залив во кој живее група разиграни делфини и таинствена девојка, Корал. Кога ќе се спријателат, Рајан дознава дека Корал е сирена и открива тајна која ќе им помогне на девојките да го сочуваат градот од пропаст. Трогателна митска приказна за љубов и искупување.

Слики

Приказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сиренатаПриказната за сирената

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вук самотњак (1972)

  image
  Пас га једном чак спасава од вука. Али хајка почиње, јер сељаци верују да је тај самотњак поклао овце у једном тору. Овај филм Обрада Глушчевиќа освојио је...
 • Remi, Nobody's Boy (2018)

  image
  The adventures of the young Rémi, an orphan, collected by the gentle Madam Barberin. At the age of 10 years, he is snatched from his adoptive mother and entrusted...
 • Хајди (2015)

  image
  Омилената приказна за Хајди пристигнува и на големите екрани! Со повеќе од десет милиони продадени книги широко во светот, преведена на повеќе од десет јазици,...
 • Hanni & Nanni (2010)

  image
  A drama centered around twins attending the same boarding school.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.