СОДРЖИНА

Бенисио Дел Торо игра благородник кој се враќа на својот семеен имот откако брат му исчезнува. Откако повторно се соединува со својот отуѓен татко, тој тргнува во потрага по убиецот на брат му... и открива ужасна судбина за себеси
Детството на Лоренс Талбот (Бенисио Дел Торо) заврши вечерта кога умре мајка му. Татко му (Ентони Хопкинс) го испрати од мирното викторијанско гратче Блекмур во една налудничава институција, а потоа заминува за Америка. Кога свршеничката на брат му, Гвен (Емили Блант), го пронаоѓа за да ù помогне да ја најде нејзината изгубена љубов, Талбот се враќа на имотот на својот татко, дознавајќи дека е пронајдено масакрираното тело на брат му. Откако повторно се соединува со својот отуѓен татко, Лоренс тргнува во потрага по убиецот на својот брат... и ја открива својата ужасна судбина. Некој или нешто со брутална сила и огромна жед за крв ги убива селаните, а сомнителниот инспектор од „Скотланд Јард“, по име Аберлин (Хуго Вивинг) пристигнува за да го истражи случајот. Филмот „Врколак“, инспириран од класичниот филм на „Universal“ кој предизвика ужас кај публиката, повторно го прикажува митот за проколнат маж што е соочен со можноста за трансформација во врколак.

Слики

ВрколакВрколакВрколакNBCUВрколакВрколакNBCUNBCUВрколакВрколакВрколакВрколакВрколакВрколакВрколакВрколакNBCU

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фауст (1926)

  image
  Фауст је образован али веома сиромашан научник. Незадовољан је својим животом, па склапа уговор са ѓаволом. Фауст је, иначе, део Сокуровљеве монументалне...
 • Дугачак викенд (2008)

  image
  Питеров и Карлин брак је готово пропао и препун је трзавица. Питер купује скупу опрему за камповање и упркос Карлином противљењу инсистира да отпутују на одмор...
 • Сам во темнината 2 (2008)

  image
  Абнер Лунберг (Л.Хенриксен), поранешен ловец на вештерки, е присилен да се врати и да се бори против својот стар непријател, опасната вековна вештерка. Овој пат,...
 • Младите вештерки: Наследство (2020)

  image
  Кога се запишува во ново школо, Хана се спријателува со Таби, Лурдес и Френки и набргу станува четвртиот член на нивната група. Хана наскоро дознава дека некако...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.