рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(40 гласови)

Содржина

Мек е татко чија ќерка Миси е грабната во тек на еден семеен излет и потоа е убиена. Единственото што останало, нејзиното крваво фустанче, полицијата го пронаоѓа во напуштена колиба во дивините на Орегон.
Четири години подоцна тажниот Мек добива чудна порака, повик да ја посети истата таа колиба. Се двоуми, но сепак заминува и доживува средба со Бога, или поточно со Светото Тројство, прикажано во ликот на крупната и весела црнкиња (Отецот), неугледниот и ситен маж со арапски црти на лицето (Синот) и нежната Азијатка Сарају (Светиот Дух). Откако ќе ги добие одговорите на бројните вечни прашања, Мек се помирува со Бога, кому по убиството на ќерката, речиси му го има свртено грбот.

Слики

КолибаКолибаКолибаКолибаКолибаКолибаКолибаКолибаКолибаКолибаКолибаКолибаКолибаКолибаКолиба

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • 7 работи што треба да ги сторам пред да наполнам 30 (2008)

  image
  Лори е девојка, којашто наскоро ќе наполни 30 години, разочарана дека во животот не постигнала сѐ што си замислувала. Еден ден го наоѓа списокот на животните...
 • Смотаниот чевлар (2014)

  image
  Макс Симкин поправа чевли во еден дуќан во Њујорк, кој е во сопственост на неговото семејство повеќе генерации. Незадоволен од својот живот, Макс случајно наидува...
 • Песочен човек (2011)

  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • Blue. (2017)

  image
  A young girl wakes up one morning to find that she has turned completely blue.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.