рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 7.17/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од ден за ден, количината па песокот е се поголема и неговото време брзо истекува. На крајот гледа дека нема избор и бара помош од Сандра, сопственичката на кафулето под неговиот стан. И покрај тоа што Бено многу ја мрази, започнува да ја сонува секоја вечер. Каква е врската помеѓи Сандра, соништата и песокот?

Слики

Песочен човекПесочен човекПесочен човекПесочен човекПесочен човекПесочен човекПесочен човекПесочен човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • A Nice Girl Like You (2020)

  денес
  image
  "A Nice Girl Like You" is a romantic-comedy film starring award-winning actresses Lucy Hale (Pretty Little Liars, Truth or Dare), Mindy Cohn (Consequences, The...
 • Холограм за краља (2016)

  денес
  image
  Остао је без посла, жена га је оставила и не може да плати школарину својој ќерки. Алан Клеј (54) полаже све своје наде у „Економски град краља Абдуле, бљештаву и...
 • Бели риби (2004)

  денес
  image
  Двајца отфрлени ФБИ-агенти работат во тајност на спречувањето на киднапирањето на сестрите Вилсон, наследнички на хотел.
 • Вукодлак меѓу нама (2021)

  денес
  image
  Због несугласица око гасовода град Биверфилд је подељен. Током снежне олује, становници Биверфилда остају зараобљени у локалној гостионици. Нови суграѓани Фин...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.