рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од ден за ден, количината па песокот е се поголема и неговото време брзо истекува. На крајот гледа дека нема избор и бара помош од Сандра, сопственичката на кафулето под неговиот стан. И покрај тоа што Бено многу ја мрази, започнува да ја сонува секоја вечер. Каква е врската помеѓи Сандра, соништата и песокот?

Слики

Песочен човекПесочен човекПесочен човекПесочен човекПесочен човекПесочен човекПесочен човекПесочен човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Смотаниот чевлар (2014)

  image
  Макс Симкин поправа чевли во еден дуќан во Њујорк, кој е во сопственост на неговото семејство повеќе генерации. Незадоволен од својот живот, Макс случајно наидува...
 • 7 работи што треба да ги сторам пред да наполнам 30 (2008)

  image
  Лори е девојка, којашто наскоро ќе наполни 30 години, разочарана дека во животот не постигнала сѐ што си замислувала. Еден ден го наоѓа списокот на животните...
 • Краљ дроздобради (1984)

  image
  A fairy-tale about a beautiful but very haughty princess Anna who cruelly mocks each of her suitors. Finally she is forced by the king to marry a beggar. The poor...
 • Во далечното соседство (2010)

  image
  Филмот е заснован на класичен цртан на Џир Танигучи. Возрасен човек се буди и сфаќа дека повторно станал тинејџер. Томас е во своите педесетти, оженет, семеен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.