СОДРЖИНА

When David Wilson's young wife falls victim to cancer, he is left a single working dad with the sole responsibility of caring for his sixth grade son with autism. Patrick, who prefers to be called 'Po,' is a gifted but challenged child who was very close to his mother and unable to communicate his own sense of loss. As father and son struggle to deal with life after mom, they each begin to withdraw into their own worlds. David into the high pressure job he's close to losing and Po drifting away from the school where he's bullied into his magical fantasy world, the Land of Color, where he's just a typical carefree boy with a rich cast of other worldly companions. The growing divide between father and son and the challenges of single parenthood of a special needs child threaten to separate David and Po permanently. Based on a true story, the bonds of love between a grieving father and son are tested in the most real way in Po.

Слики

Дечак зван По

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Венди (2020)

  image
  Филм снимен според класичната приказна за Петар Пан. Венди Дарлинг е ќерка на сопственик на ресторан во Луизијана, која бега од дома и заедно со нејзините постари...
 • Flash (2015)

  image
  When a man looks at the photo strip he just took of himself in a photo booth, he cannot believe what he sees.
 • Хенкок (2008)

  image
  Има херои, има суперхерои, а го има и Хенкок (Вил Смит). Со голема моќ оди и голема одговорност и сите го знаат тоа, освен Хенкок. Хенкок е нестабилен,...
 • Парфем: Приказна за еден убиец (2006)

  image
  Со својот неверојатен талент за препознавање мириси, Жан-Баптист Гренује (Бен Вишо) е еден од најдобрите француски парфимери во 18. век. Тој станува опседнат да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.