poster

Reckless

Reckless (1984)

Режисер: James Foley

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Rebellious footballer Johnny, falls for cheerleader Tracy. They come from opposite backrounds; she's from a comfortable well off family, his is poor and broken. Tracy already has a boyfriend but he acts like a jerk, so Johnny has to win Tracy's heart - something she seems reluctant to let him do.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Урбанија (2000)

  денес
  image
  Серија урбани легенди се преплетуваат во животот на еден несреќен маж, којшто во Њујорк бара еден таинствен странец...
 • Во моите сништа (2014)

  денес
  image
  Откако Натали и Ник фрлаат парички во локалната фонтана, тие почнуваат да сонуваат еден за друг и се вљубуваат. Проблемот е како да го најдат партнерот од своите...
 • Вкусот на домот (2019)

  денес
  image
  Виетнамец готвач кој живее во Варшава се мачи да се вклопи во европската култура, којашто неговата десетгодишна ќерка веќе ја смета за сопствена култура. Приказна...
 • Kur zbardhi një ditë (1971)

  денес
  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.