poster

Собата на Марвин

Marvin's Room (1996)

драма | САД
Режисер: Jerry Zaks
TV1000 Balkan | 30.12.22 | 04:20

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.79/10
(14 гласови)

СОДРЖИНА

Драма за две отуѓени сестри. Беси 20 години се грижи за татко си, кој е прикован за кревет. Ли е многу понезависна, одгледувајќи ги сама двата сина. Кога на Беси ѝ е дијагнозирана леукемија, Ли е повикана за трансплантација на коскена срж.
„Собата на Марвин“ е драма за две отуѓени сестри во која играат големи ѕвезди. Пред многу години, силно независната Ли (Мерил Стрип) заминува за Охајо, додека нејзината постара сестра Беси (Дајана Китон) останува дома да се грижи за својот татко Марвин, кој е прикован за кревет. Ли си има сопствени проблеми, вклучувајќи го и непослушниот син Хенк (Леонардо ди Каприо), кој има навика да го запали целото соседство кога таа не гледа. По седумнаесет години од својата последна посета, и по неочекуваниот повик од Беси, Ли се подготвува со Хенк и со неговиот помал брат Чарли да тргне на патување дома.

Слики

Собата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинParamountParamountParamountParamount

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Солдат Жанет (2013)

  image
  Fanni has had enough of money and Anna has had enough of pigs. Fanni leaves the city and her pearls behind, while Anna is stuck wearing muddy overalls. When they...
 • One More Time (2013)

  image
  Lucia is an aging Italian actress and director (beautifully portrayed by Antonioni's and Fellini's actress Lucia Bosé), decides to come back to the small town...
 • Свануце (1964)

  image
  Стројовоѓа (И. Џувалековски) теретног влака прими на стан пријатеља (М. Балох) и открије да га супруга (С. Велетанлиќ-Петровиќ) с њим вара. Хоќе ли се ријешити...
 • Џорџ Вашингтон (2000)

  image
  Група деца во мрачен град се здружуваат едно лето како би прикриле трагична грешка.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.