poster

Собата на Марвин

Marvin's Room (1996)

драма | САД
Режисер: Jerry Zaks
TV1000 Balkan | денес | 08:25

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.55/10
(11 гласови)

СОДРЖИНА

Драма за две отуѓени сестри. Беси 20 години се грижи за татко си, кој е прикован за кревет. Ли е многу понезависна, одгледувајќи ги сама двата сина. Кога на Беси ѝ е дијагнозирана леукемија, Ли е повикана за трансплантација на коскена срж.
„Собата на Марвин“ е драма за две отуѓени сестри во која играат големи ѕвезди. Пред многу години, силно независната Ли (Мерил Стрип) заминува за Охајо, додека нејзината постара сестра Беси (Дајана Китон) останува дома да се грижи за својот татко Марвин, кој е прикован за кревет. Ли си има сопствени проблеми, вклучувајќи го и непослушниот син Хенк (Леонардо ди Каприо), кој има навика да го запали целото соседство кога таа не гледа. По седумнаесет години од својата последна посета, и по неочекуваниот повик од Беси, Ли се подготвува со Хенк и со неговиот помал брат Чарли да тргне на патување дома.

Слики

Собата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинСобата на МарвинParamountParamountParamountParamountParamount

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Во живо од Багдад (2002)

  среда
  image
  Овој филм во продукција на Ејч - Би - Оу Филмс е мешавина од вратоломна возбуда, опасен хумор и одлична драма во која се раскажува вистинската заткулисна приказна...
 • Крунските дијаманти (2011)

  среда
  image
  Фрагансија е уапсена за обид за убиство на Ричард Персон, син на влијателен сопственик на фабрика. За време на преслушувањето на виделина излегува една...
 • Adopt a Highway (2019)

  среда
  image
  When an ex-convict finds an abandoned baby in a dumpster, he gains a new lease on life, deciding to dedicate himself to making sure the child has a good life.
 • И после, светлина (2017)

  среда
  image
  Павел, млад човек опседнат со идејата да стане уметник, бара инспирација. Патува низ Европа во потрага по својот идол, енигматичниот сликар Арно.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.