poster

Светло измеѓу оцеана

The Light Between Oceans (2016)

драма, романса | Обединетото Кралство, нов Зеланд, САД, Индија, Австралија
Режисер: Derek Cianfrance
CineStar Prem. 2 | 5.6.22 | 02:10

рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.38/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Филм настао на основу бестселера Неw Yорк Тимеса, Тхе Лигхт Бетwеен Оцеанс.
Након четири године борбе на западном фронту, Том Схербоурне се враќа у Аустралију и преузима посао светионичара. На ово изоловано острво, где бродови за снабдевање долазе једном у сезони, Том доводи своју жену Исабел. Њих двоје безуспешно покушавају да заснују породицу али једног дана, након неколико спонтаних побачаја, Исабел је чула плач детета на обали. Тада је у насуканом чамцу видела мртвог човека и дете које плаче. Исабел успева да наговори мужа да задрже дете и присвоје га као своје.

Слики

Светло измеѓу оцеанаСветло измеѓу оцеанаСветло измеѓу оцеанаСветло измеѓу оцеанаСветло измеѓу оцеанаСветло измеѓу оцеанаСветло измеѓу оцеанаСветло измеѓу оцеана

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Borechki Klub (1999)

  денес
  image
  Млад службеник е уморен од својата кариера и заедно со својот пријател Тајлер Дурден формира нов клуб каде што мажи се ослободуваат од своите фрустрации тепајќи...
 • Портрет на дамата во огнот (2019)

  денес
  image
  Франција, 1770 година. Сликарката Мариен добива нарачка за свадбен портрет на младата Елоиз. Елоиз треба да стапи во брак против своја воља, а Мариен мора да ја...
 • Последно возење (2009)

  денес
  image
  Еден очаен татко го зема својот десетгодишен син, Чук и бега откако извршува едно насилно злосторство. Додека двајцата патуваат во пустината и нивната судбина е...
 • Cleaner (2018)

  денес
  image
  Narges, a public toilet cleaner, has to wait for 5 minutes to see what the result of her pregnancy test is. In this 5 minutes, she dives in her dream. The dream...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.