poster

Интервенција

Intervention (2007)

Драма | Обединетото Кралство
Режисер: Mary McGuckian
FilmBox Extra RS | 2.7.24 | 03:10

рејтинг: 4.8/10
Оценка на корисникот: 5.8/10
(4 гласови)

Содржина

Марк, порно ѕвезда која станува продуцент, е зависен од алкохол, дрога, коцка и секс. Џо е новозеландски комичар кој има проблеми со алкохолот, а Сара е поранешна манекенка и хероински зависник, која денес има чести нападни на гнев и нарушување во исхраната, а овде е и Хари, наркоман од богат дом. Под надзор на советникот Бил (Колм Фиора) и неговата сопруга Кели (Енди Макдауел), групната викенд терапија се претвора во серија исклучително забавни, емотивни и конкретни настани.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Каменовање Сораје М. (2008)

  image
  A drama set in Iran and centered on a man, Sahebjam, whose car breaks down in a remote village and enters into a conversation with Zahra, who relays to him the...
 • Црно или бело (2014)

  image
  Вистинска приказна за дедото, кој ќе биде изненаден кога ќе треба да се грижи за својата сакана внука. Но мајката на нејзиниот татко ќе покрене парница за таа да...
 • Brides (2014)

  image
  Nutsa lives with her two small children in suburb of Tblissi, Georgia. With her Goga, they would bee today a regular family if he hadn't been arrested. Between...
 • Заобилазак правила (2013)

  image
  Драма о скупини младих глумаца који припремају представу с којом се желе представити у иноземству. Меѓутим, отац звијезди представе одбија дати допуштење да...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.