poster

Ослободување

Disengagement (2007)

Драма, Документарец | Германија, Италија, Израел, Франција
Режисер: Amos Gitai
FilmBox Stars RS | Утре | 17:40

рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 5.8/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Ана поголемиот дел од својот живот го поминала во Франција, но нејзините корени се од Израел. Кога умира таткото на Ана, таа се запознава со својот полубрат Улим (Лирон Лево), кого практично и не го познава. Оваа средба по многу години радикално ги менува животите и на двајцата. Додека Ули се подготвува да оди на работа, Ана презема чекори да стави крај на својот брак и сака да замине за Израел, за да воспостави контакт со својата ќерка која што ја напуштила веднаш по породувањето. За да ја постигне својата цел, жената тврди дека го придружува брата си за време на патувањето. Меѓутоа, не ги предвидува придружните последици...

Слики

ОслободувањеОслободувањеОслободувањеОслободувањеОслободувањеОслободувањеОслободувањеОслободување

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џорџ Вашингтон (2000)

  image
  Група деца во мрачен град се здружуваат едно лето како би прикриле трагична грешка.
 • Стуцк (2015)

  image
  A light and humorous exploration of one couple's marital problems.
 • Збогум, господине Хафман (2021)

  image
  Окупиран Париз, 1941 година: на сите членови на еврејската заедница им е наложено да истапат и да се идентификуваат пред властите. Посветениот златар Џозеф Хафман...
 • Једанаеста заповјед (1970)

  image
  Згодну и самоувјерену 15-годишњакињу у спремању за вечерњи излазак прекинуло је звоно на вратима. У посјет је стигао очев пријатељ, његов ратни друг, који ју зна...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.