СОДРЖИНА

Ана поголемиот дел од својот живот го поминала во Франција, но нејзините корени се од Израел. Кога умира таткото на Ана, таа се запознава со својот полубрат Улим (Лирон Лево), кого практично и не го познава. Оваа средба по многу години радикално ги менува животите и на двајцата. Додека Ули се подготвува да оди на работа, Ана презема чекори да стави крај на својот брак и сака да замине за Израел, за да воспостави контакт со својата ќерка која што ја напуштила веднаш по породувањето. За да ја постигне својата цел, жената тврди дека го придружува брата си за време на патувањето. Меѓутоа, не ги предвидува придружните последици...

Слики

ОслободувањеОслободувањеОслободувањеОслободувањеОслободувањеОслободувањеОслободување

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Јама (2020)

  денес
  image
  Мартин живее во мал град во Мексико откако син му е убиен. Отуѓен од својата сопруга и дијагностициран со смртоносна болест, тој открива дека убиецот на син му ќе...
 • Наглавачке (2012)

  денес
  image
  Сиромашни и богати живе у два света. Један је усправан, нормалан, а други постављен наглавачке. У овој научно-фантастичној романтичној причи пратимо младиќа Адама...
 • Овчар (1971)

  денес
  image
  Југословенска драма из 1971. године у режији Бакира Тановиќа. Протагонисти су група пастира са планине која своја стада желе да доведу на испашу у долинама, где...
 • Ванила и чоколада (2004)

  денес
  image
  Пенелопа (Марија Грација Кучинота) је мајка троје деце коју недела њеног мужа (Алесандро Прециози) доводе до лудила, па га зато оставља. Он поново постаје...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.