Оценка на корисникот: 8.6/10
(204 гласови)

СОДРЖИНА

Лето во 1983-тата во Северна Италија и Елио, внимателно 17-годишно момче, деновите ги поминува во семејната вила од 17-тиот век, препишувајќи и свирејќи класична музика, со читање и со флертување со неговата пријателка Марција. Додека софистицираната и интелектуална дарба на Елио посочува дека е веќе возрасен, има уште многу нешта што остануваат недопрени и несозреани за него, особено љубовта. Еден ден, Оливер, шармантен, 24-годишен американски студент кој работи на својот докторат, пристигнува како летен практикант со задача да му помага на таткото на Елио, еминентен професор кој е специјалист за грчко-римската култура. Сред сончевиот пејзаж, Елио и Оливер ја откриваат убавината на будењето на страста во текот на едно лето што ќе ги промени нивните животи засекогаш.

Слики

Викај ме со твоето имеВикај ме со твоето имеВикај ме со твоето имеВикај ме со твоето имеВикај ме со твоето имеВикај ме со твоето имеВикај ме со твоето имеВикај ме со твоето име

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бруклин (2015)

  image
  Филм Бруклин Џона Краулија је дубоко дирљива прича о Еилиси Лејси, младој ирској имигранткињи, која проналази свој пут кроз Бруклин током педесетих година 20....
 • Љубов на првиот танц (2018)

  image
  Хоуп сака да биде професионална кореографка, но засега држи часови по танц, претежно на свшрени парови. Нејзините нови клиенти Ерик и Адријана планираат наскоро...
 • Крилјата на гулабицата (1997)

  image
  Базиран на истоимената новела на Хенри Џејмс, „Крилјата на гулабицата“ се одвива во 1910 г. По смртта на мајка ѝ, Кејт Крој ја чува својата богата тетка Мод, која...
 • Endless Words (1986)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.