рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(10 гласови)

Содржина

Марго и нејзиниот син Клод заминуваат од Менхетен во семејната куќа на Лонг Ајланд, во која живее нејзината сестра Полин, но и Малколм, дембел за кој ќе се омажи Полин и тоа под дрвото кое веќе долго им пречи на соседите и од кое сите сакаат да се откачат. Следи жестока семејна драма помеѓу сестрите, во која непосакувано е вклучен и Клод. Марго отворено не го поднесува Малколм и дава се од себе да го отфрли, исто времено носејќи се со сопствените брачни проблеми. Луѓето се сурови, како однадвор, така и однатре во семејството. Има покрив за Марго или Полин?

Слики

Маргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбатаМаргот на свадбата

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Кројач (2020)

  image
  Кога банката се заканува дека ќе му го одземе семејниот кројачки дуќан и кога татко му се разболува, Никос презема акција: со чудесна кројачница на тркала, тој им...
 • Хартиен човек (2009)

  image
  „Хартиен човек“ е инспиративна хумористична драма за чудното пријателство помеѓу Ричард (Џеф Даниелс), неуспешен средовечен писател кој никогаш не пораснал, и Аби...
 • Удрен од гром (2012)

  image
  Итра и смела комедија за растењето и преживувањето на средното училиште кога соучениците не те разбираат, родителите ти се луди, а сè што имаш се твоите соништа....
 • Малата Мис Америка (2006)

  image
  Кога седумгодишната Олива ја искажува својата желба дома да ја донесе посакуваната круна од „Мала мис на Америка“ на претстојниот натпревар, нејзиното...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.