СОДРЖИНА

In German-occupied France, young Jewish refugee Shosanna Dreyfus witnesses the slaughter of her family by Colonel Hans Landa. Narrowly escaping with her life, she plots her revenge several years later when German war hero Fredrick Zoller takes a rapid interest in her and arranges an illustrious movie premiere at the theater she now runs. With the promise of every major Nazi officer in attendance, the event catches the attention of the "Basterds", a group of Jewish-American guerrilla soldiers led by the ruthless Lt. Aldo Raine. As the relentless executioners advance and the conspiring young girl's plans are set in motion, their paths will cross for a fateful evening that will shake the very annals of history.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Таинствен остров (2012)

  петок
  image
  Адаптација на познатиот роман на Жил Верн. Дејствието започнува во текот на Граѓанската војна во Америка, во времето кога во Ричмонд владеат гладот и смртта. Пет...
 • Душкало и проколнатиот дворец (2010)

  денес
  image
  Германскиот овчар Сниф кој беше одгледан од страна на Том. Тој го научи кучето на многу трикови и заедно со неговата девојка Мирјам заминаа во интересна авантура....
 • Золар (2004)

  денес
  image
  Во овој авантуристички филм за млади го следиме симпатичниот вонземјанин скејтер во борбата против злите вонземјани кои сакаат да ја покорат Земјата....
 • Небраска (2013)

  денес
  image
  Откако добива едно писмо од лотарија, еден тврдоглав татко (Брус Дерн) си мисли дека се збогатил, па го носи својот син (Вил Форти) на патување низ внатрешноста...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.