СОДРЖИНА

Меѓународно познатиот океанограф, Стив Зису (Бил Мари) и неговиот екипаж кој го носи името „Тим Зису“, отпловуваат на експедиција во лов на мистериозната, таинствената и можеби непостоечката ајкула-јагуар која го уби партнерот на Зису при документарното снимање на нивната последна авантура. На нивното патување им се придружува еден млад авионски копилот кој можеби е син на Зису (Овен Вилсон), а можеби и не е. Исто така, со нив е и прекрасната новинарка (Кејт Бланшет) која има задача да напише профил за Зису, а тука е и отуѓената жена на Зису, како и копродуцентката Еленор (Анџелика Хјустон). Тие се соочуваат со огромни проблеми кои вклучуваат пирати, киднапирање и банкрот.

Слики

Морски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив Зису

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Изгубениот град (2022)

  image
  Брилијантната, но повлечена авторка Лорета Сејџ (Сандра Булок) ја минува својата кариера пишувајќи за егзотични места во нејзините популарни...
 • Писма за Јулија (2010)

  image
  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се...
 • Мускетарот (2001)

  image
  Д'Артањан заминува од своето село во Гаскоња и оди во Париз каде што сака да стане еден од елитните мускетари на кралот, но и да го најде човекот што му го убил...
 • Крокодил и његов нилски коњ (1979)

  image
  Африка. Том "Нилски коњ" вози туристе и ловце у својем џипу по природи, показујуќи им афричке животиње у својеврсном сафарију. Меѓутим, његов роѓак Слим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.