рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 6.6/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Меѓународно познатиот океанограф, Стив Зису (Бил Мари) и неговиот екипаж кој го носи името „Тим Зису“, отпловуваат на експедиција во лов на мистериозната, таинствената и можеби непостоечката ајкула-јагуар која го уби партнерот на Зису при документарното снимање на нивната последна авантура. На нивното патување им се придружува еден млад авионски копилот кој можеби е син на Зису (Овен Вилсон), а можеби и не е. Исто така, со нив е и прекрасната новинарка (Кејт Бланшет) која има задача да напише профил за Зису, а тука е и отуѓената жена на Зису, како и копродуцентката Еленор (Анџелика Хјустон). Тие се соочуваат со огромни проблеми кои вклучуваат пирати, киднапирање и банкрот.

Слики

Морски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив ЗисуМорски живот со Стив Зису

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Самрачна сага: Помрачување (2010)

  денес
  image
  Сето тоа почнува... со избор. Во третото поглавје на феноменалната серија на Стефани Мејер, „Полноќ“,... Бела Сван е опкружена со опасност кога во Сиетл се...
 • Изван/себе (2015)

  денес
  image
  Провокативан научно-фантастични трилер који подсеќа да сваки напредак науке има своју цену. Милијардер, индустријалац Дејмијан Хејл (глуми га добитник Оскара,...
 • Шест дена, седум ноќи (1998)

  денес
  image
  Грубиот и неучтив пилот (Харисон Форд) и острата на јазик њујорчанка (Ен Хеч) се во неволја на напуштен остров откако нивниот авион за Тахити е принуден да слета...
 • Сломљени град (2013)

  денес
  image
  Филм „Сломљени град” је прича препуна неправде, у ком бивши полицајац Били Тагарт жуди за искупљењем и осветом након што га је преварио најмоќнији човек у граду,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.