Kevin Feige

Роденден: 1973

Актерот:

 1. ...
  Self
 2. ...
  Self
 3. ...
  Self

Продуцент:

 1. 1. Икс-мен (2000), филм
  ...
  associate producer
 2. ...
  executive producer (uncredited)
 3. ...
  co-producer
 4. ...
  co-producer
 5. 5. Хълк (2003), филм
  ...
  executive producer
 6. ...
  co-producer
 7. ...
  executive producer
 8. ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer
 10. 10. Електра (2005), филм
  ...
  co-producer
 11. ...
  executive producer
 12. ...
  executive producer
 13. ...
  executive producer
 14. ...
  executive producer
 15. ...
  executive producer (uncredited)
 16. 19. Тор (2011), филм
 17. ...
  executive producer
 18. ...
  executive producer
 19. 29. Ент-мен (2015), филм
 20. ...
  producer (p.g.a.)
 21. ...
  producer (p.g.a.)
 22. 42. Вечните (2021), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.