СОДРЖИНА

Понекогаш бавната еволуција нагло прави голем чекор. Во не толку далечната иднина, резултатот е мала група од мутирани луѓе со неверојатни супермоќи. Тоа се „Икс-мен! Од класичните стрипови пристигнува фантастичната филмска адаптација во која Патрик Стјуарт го игра професор Ксавиер, телепатски мутант чие училиште ги обучува другите такви лица како да ги скротат своите експлозивни таленти.
Омразени од таканаречените нормални луѓе, мутантите се поделени во две групи, тие што му се верни на мирољубивиот Ксавиер и тие што се со неговиот непријател Магнето (Ијан Мекелен) кој сака да ја предводи својата мутантска армија во војна против луѓето. Но, мутантите на Ксавиер, кои ги предводат Вулверин (Хју Џекмен) и неговата придружничка Роуг (Ана Пакин), се во очајничка трка да ги спречат опасните убијци на Магнето.

Слики

Икс-менИкс-менИкс-менИкс-менИкс-менИкс-менИкс-менИкс-менИкс-мен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Робин Худ (2010)

  понеделник
  image
  Во Англија од 13-от век, Робин (Расел Кроу) и неговата дружина одметници се соочуваат со корупцијата во локалното село и го предизвикуваат кралството да ја...
 • Паравоена единица (2000)

  понеделник
  image
  Возбудлива акциска авантура, во која еден агент е на тајна мисија во бид да ги земе од терористите проектилите со антракс, насочени кон САД...
 • Посејдон (2006)

  понеделник
  image
  Силвестровање на крову луксузне ладје на крижарјењу в севернем Атлантику је на вишку. Ненадома великански вал удари об ладјо. Тако се зачне обупан бој за...
 • Теренец (2019)

  понеделник
  image
  Луксузно теренско возило е паркирано на улица во типично соседство во Буенос Аирес. Еден човек влегува во него за да краде сè што ќе најде, но кога сака да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.