СОДРЖИНА

Понекогаш бавната еволуција нагло прави голем чекор. Во не толку далечната иднина, резултатот е мала група од мутирани луѓе со неверојатни супермоќи. Тоа се „Икс-мен! Од класичните стрипови пристигнува фантастичната филмска адаптација во која Патрик Стјуарт го игра професор Ксавиер, телепатски мутант чие училиште ги обучува другите такви лица како да ги скротат своите експлозивни таленти.
Омразени од таканаречените нормални луѓе, мутантите се поделени во две групи, тие што му се верни на мирољубивиот Ксавиер и тие што се со неговиот непријател Магнето (Ијан Мекелен) кој сака да ја предводи својата мутантска армија во војна против луѓето. Но, мутантите на Ксавиер, кои ги предводат Вулверин (Хју Џекмен) и неговата придружничка Роуг (Ана Пакин), се во очајничка трка да ги спречат опасните убијци на Магнето.

Слики

Икс-менИкс-менИкс-менИкс-менИкс-менИкс-менИкс-менИкс-мен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ангели и демони (2009)

  денес
  image
  Заснован на роману Дена Брауна, ово је наставак филма „Да Винчијев код“ који је жељно ишчекиван. Симболог Роберт Лангдон (Том Хенкс) и партнер у истраживању које...
 • Сезона на вештерката (2011)

  денес
  image
  Добитникот на „Оскар“, Николас Кејџ („Национално богатство“, „Јавач на духови“) и Рон Перлман („Пеколко“, „Пеколко 2“, „Синови на анархијата“) играат во оваа...
 • Браќата Грим (2005)

  денес
  image
  Собирачите на фолклорно наследство и измамниците Џејк и Вил патуваат од село во село, преправајќи се дека ги заштитуваат селаните од волшебни суштества. Сепак,...
 • Шест куршуми (2012)

  денес
  image
  Самсон, бившиот платеник и експерт за киднапирање, ќе биде ангажиран од страна на на мајсторот на боречки вештини Ендрју да му помогне да ја најде ќерката,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.