Bryan Singer

Роденден: 1965

Актерот:

 1. ...
  Prison Security Officer
 2. ...
  Self - Interviewee
 3. ...
  Himself
 4. ...
  Man with small film camera
 5. ...
  Guard

Режисер:

 1. 4. Икс-мен (2000), филм
 2. 6. Д-р Хаус (2004), серија
 3. 11. Бетл Крик (2015), серија

Сцеарист:

 1. 1. Икс-мен (2000), филм
  ...
  (story)
 2. ...
  (story)
 3. ...
  (story)
 4. ...
  (story)
 5. ...
  (story by)
 6. ...
  (story by)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  producer (uncredited)
 3. ...
  executive producer (uncredited)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.