СОДРЖИНА

Чуварите на галаксијата мора да се борат за да го зачуваат своето ново семејство додека ја откриваат тајната за вистинските родители на Питер Квил. Старите непријатели и омилени ликови од класичниот стрип стануваат нови сојузници.
„Чувари на галаксијата дел 2“ на „Марвел студиос“ ги продолжува авантурите на тимот додека патуваат низ вселената. Чуварите мораат да се борат за да го зачуваат своето семејство додека ја откриваат мистеријата за вистинските родители на Питер Квил. Старите непријатели стануваат нови сојузници и ќе им помогнат на нашите херои.

Слики

Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2Чувари на галаксијата дел 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ратници неба и земље (2003)

  недела
  image
  Радња је смештена у 7. век. Јапански изасланик Лаи Ќи послат је у пустињу Гоби да елиминише одметнутог војника, поручника Лија. Меѓутим, два ратника се уједињују...
 • Невозможна мисија 3 (2006)

  недела
  image
  Повикан пак во акција од своите шефови, Итан Хант (Том Круз) се соочува со најсмртоносниот непријател досега, садистичкиот продавач на оружје Овен Давијан (Филип...
 • Предатор (2018)

  недела
  image
  Кога младо момче случајно предизвикува најсмртоносните ловци во универзумот да се вратат на Земјата, само една група од поранешни војници и еден професор по...
 • Живеј слободно или умри машки (2007)

  недела
  image
  Во филмска сезона исполнета со компјутерски анимирана фантазија, ЖИВЕЈ СЛОБОДНО ИЛИ УМРИ МАШКИ е реален филм - со реална акција, реален хумор и реприза на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.