рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(57 гласови)

СОДРЖИНА

Специјалниот агент Френк Касл имаше сѐ: Убаво семејство, одличен живот и авантуристичка работа. Но, кога еден немилосрден криминалец и неговите соработници ќе му го одземат животот, Френк се преродува. Сега игра улога на судија, порота и извршител, нов вид на одмаздник кој сам тргнал во борба против оние кои му згрешиле. Со Томас Џејн и Џон Траволта. Откако неговата сопруга и неговото семејство се убиени, агентот Френк Касл (Џејн) си задава задача да го уништи криминалот во Америка, со тоа што ќе биде судија, порота и извршител. Во оваа смела приказна за одмазда и избавување, главната улога ја игра Томас Џејн во улогата на Френк касл, кој како незапирливиот одмаздник Казнувачот, на големиот екран го претставува најпродаваниот лик од стриповите на Марвел. Поранешниот оперативец од единицата Делта и специјалниот агент на ФБИ решава да го остави насилството зад себе, откако една операција тргнува наопаку и синот на еден бизнисмен и еден од шефовите на подземјето Хауард Сеинт (Џон Траволта) е убиен. Како одмазда, Сеинт го убива семејството на Касл, по што Касл води непрекината битка со насилниците на Сеинт. Но, тој почна со неговата животна работа: Како Казнувачот, тој ќе дели правда за обичните луѓе и ќе ги казнува оние што го нарушуваат општеството. Во споредните улоги играат Лора Харинг како одмаздничката сопруга на Хауард Сеинт и Ребека Ромин – Стамос како жената што се извлекува од проблематичното минато.

Слики

КазнувачотКазнувачотКазнувачотКазнувачотКазнувачот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Капетанка Марвел (2019)

  денес
  image
  „Капетанка Марвел“ ја прикажува Керол Денверс, која станува една од најмоќните суперхеројки. Кога една меѓугалактичка војна стигнува до Земјата, Керол се наоѓа во...
 • Вселенски војници 3 (2008)

  денес
  image
  Каспер ван Диен се враќа у новом наставку хит филма из 1997. о раси ванземаљаца званих „бубе”, који воде рат против Земље са циљем да униште човечанство. Џони...
 • Мордекај (2015)

  денес
  image
  Генијална високобуџетна комедији са сјајном глумачком екипом коју чине Џони Деп, Гвинет Палтроу, Јуан Макгрегор и Џеф Голдблум! Снимљена према популарној књизи...
 • Десперадо (1995)

  денес
  image
  Хладнокрвни револвераш путује од града до града убијајуќи нарко дилере који су на било који начин умешани у убиство његове вољене Домино.... Нимало досадан филм...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.