рејтинг: 7.8/10
Оценка на корисникот: 8.84/10
(57 гласови)

СОДРЖИНА

По катаклизмичните настани во Њујорк со Одмаздниците, во „Капетан Америка: Зимски Војник, Стиви Роџерс, со прекар Капетан Америка, живее мирен живот во Вашингтон и се обидува да се приспособи на модерниот свет. Но, кога еден колега од ШИЛД е нападнат, Стиви станува заплеткан во мрежа од интриги која претставува закана за светот. Здружувајќи ги силите со Црната Вдовица, Капетан Америка се бори да ја разоткрие сѐ поголемата завера, борејќи се против професионални убијци испратени да го замолчат на секој чекор. Кога се открива целосниот опсег на злобниот план, Капетан Америка и Црната Вдовица бараат помош од новиот сојузник Соколот. Сепак, тие се соочуваат со неочекуван и опасен противник, Зимскиот Војник.

Слики

Капетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски ВојникКапетан Америка: Зимски Војник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Долазак 2 (1998)

  image
  Компјутерски хакер је сазнао од свог покојног брата о плану ванземаљаца да преузму земљу, тако што ќе повеќавати температуру на Земљи, како би себи створили...
 • Тотален отповик (2012)

  image
  За работникот во фабрика, Даглас Квејд, умственото патување звучи како совршен одмор. Вистински сеќавања од живот како на шпион можеби се баш тоа што му треба....
 • Вонземјани (1986)

  image
  Сигурни Вивер глуми во ВОНЗЕМЈАНИ, продолжението на блокбастерот, „Вонземјанин“ од 1979, репризирајќи ја својата улога како офицер Елен Рипли, единствениот...
 • Почеток (2010)

  image
  Почитуваниот режисер, Кристофер Нолан („Темниот витез“) предводи меѓународна актерска екипа во филмот „Почеток“, оригинална научно-фантастична акција која нè води...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.