рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.39/10
(28 гласови)

СОДРЖИНА

„Капетанка Марвел“ ја прикажува Керол Денверс, која станува една од најмоќните суперхеројки. Кога една меѓугалактичка војна стигнува до Земјата, Керол се наоѓа во центарот на случувањата.
Дејствието на филмот се одвива во 1990-тите години и претставува спектакуларна авантура од еден досега невиден период од историјата на кинематографскиот универзум на Марвел, прикажувајќи ни ја Керол Дејвис (Бри Ларсон) која станува една од најмоќните хероини во универзумот. Кога една меѓугалактичка војна помеѓу две вонземски раси доаѓа на Земјата, Денверс си наоѓа мал круг на сојузници во целиот хаос.

Слики

Капетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка МарвелКапетанка Марвел

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крал на борците (2010)

  четврток
  image
  Изворна акција полна со улични борби. Проблематично момче од поправен дом добива нова шанса да живее во нормален дом, со нормално семејство, но таткото посвојувач...
 • Случаен шпион (2001)

  четврток
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Аеронаути (2019)

  четврток
  image
  Филм је заснован на истинитој причи о двоје авантуриста у другој половини 19. века, о пилоту Амелији Врен и научнику Џејмсу Глејшеру који су водили епску борбу за...
 • Двострука обмана (1997)

  четврток
  image
  Антитерористички оперативац Џек Кин промашује своју мету Ставроса у својој финалној мисији... Одатле он је послат у “Колонију”, место на које се шаљу они који су...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.