СОДРЖИНА

„Чувари на галаксијата на „Марвел е динамична епска вселенска авантура, која го носи кинематографскиот универзум на „Марвел во космосот каде авантуристот Питер Квил е предмет на потера откако краде една таинствена сфера присвоена од Ронан, моќен негативец со амбиција што му се заканува на целиот универзум. За да избега од упорниот Ронан, Квил е присилен да склучи примирје со четворица очајни отпадници, ракунот што ракува со оружје, по име Рокет, Рут, хуманоидот во вид на дрво, смртоносниот и таинствен Гамора и уништувачот Дракс, кој е воден од желбата за одмазда. Но, кога Квил ја открива вистинската моќ на сферата, како и заканата што таа ја претставува за космосот, тој мора да даде сѐ од себе да ги собере своите ривали за една последна, очајничка битка во која се решава за судбината на галаксијата.

Слики

Чувари на галаксијатаЧувари на галаксијатаЧувари на галаксијатаЧувари на галаксијатаЧувари на галаксијатаЧувари на галаксијатаЧувари на галаксијатаЧувари на галаксијатаЧувари на галаксијатаЧувари на галаксијата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ратници неба и земље (2003)

  недела
  image
  Радња је смештена у 7. век. Јапански изасланик Лаи Ќи послат је у пустињу Гоби да елиминише одметнутог војника, поручника Лија. Меѓутим, два ратника се уједињују...
 • Невозможна мисија 3 (2006)

  недела
  image
  Повикан пак во акција од своите шефови, Итан Хант (Том Круз) се соочува со најсмртоносниот непријател досега, садистичкиот продавач на оружје Овен Давијан (Филип...
 • Предатор (2018)

  недела
  image
  Кога младо момче случајно предизвикува најсмртоносните ловци во универзумот да се вратат на Земјата, само една група од поранешни војници и еден професор по...
 • Живеј слободно или умри машки (2007)

  недела
  image
  Во филмска сезона исполнета со компјутерски анимирана фантазија, ЖИВЕЈ СЛОБОДНО ИЛИ УМРИ МАШКИ е реален филм - со реална акција, реален хумор и реприза на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.