рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 6.44/10
(25 гласови)

СОДРЖИНА

По смртта на татко му, кралот на Вакенда, Тчала, се враќа дома во изолираната но технолошки развиена африканска нација за да го наследи тронот. Но, кога повторно се појавува еден моќен стар непријател, Тчала е ставен на испит.
„Црниот пантер“ на „Марвел студиос“ ни го прикажува Тчала, кој по смртта на татка си, кралот на Ваканда, се враќа дома во изолираната но технолошки напредна африканска нација за да го наследи тронот како крал. Но, кога се појавува еден моќен стар непријател, Тчала, т.е. Црниот Пантер, е ставен на испит кога судбината на Ваканда и на целиот свет е доведена во прашање. Соочен со опасноста, младиот крал мора да ги собере своите сојузници и да ја ослободи целата сила на Црниот Пантер за да ги порази своите противници и да ја осигури безбедноста на неговиот народ и на нивниот начин на живеење.

Слики

Црниот пантерЦрниот пантерЦрниот пантерЦрниот пантерЦрниот пантерЦрниот пантерЦрниот пантерЦрниот пантерЦрниот пантерЦрниот пантерЦрниот пантер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меѓународна завера (2009)

  недела
  image
  Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје. Во „Меѓународна завера“, возбудлив...
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  денес
  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
 • Јача од смрти (2015)

  денес
  image
  Кејт Абот (Милла Јововицх), агент је одсека за безбедност владе САД-а. Након што покуша да спречи улазак терористе у земљу, постаје мета врхунски обученог...
 • Предатор 2 (1990)

  денес
  image
  Еден полициски началник открива дека едно невидливо суштество – вонземски ловец на крупен дивеч познат како предатор – убива криминалци и полицајци и го има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.