СОДРЖИНА

Тони Старк е милијардер индустријалец и генијлен изумител кој е киднапиран и присилен да изгради разурнувачко оружје. Наместо тоа, Тони гради специјален костум и се заколнува дека ќе го заштитува светот.
Покрај тоа што е екстремно богат, милијардерот и индустријалец Тони Старк (Роберт Дауни Јуниор) исто така е и генијален изумител. Кога Старк е киднапиран и е присилен да изгради едно разурнувачко оружје, тој својата интелигенција наместо тоа ја користи за да направи неуништив костум и да избега од своите киднапери. Откако се ослободува, Старк открива смртоносна завера која може да ја дестабилизира целата земја, па го облекува својот нов костум и оди на мисија да ги спречи лошите и да го спаси светот. Гвинет Палтроу ја игра неговата секретарка Вирџинија Потс-Пепер, додека Теренс Хауард ја игра уогата на Џим Роудс-Роди, еден од колегите на Старк, чие воено искуство му помага во изградбата на костумот.

Слики

Железен човекЖелезен човекЖелезен човекЖелезен човекЖелезен човекЖелезен човекЖелезен човекЖелезен човекЖелезен човекЖелезен човекЖелезен човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нож во грб (2016)

  вторник
  image
  Во едно богато село во Британија за три генерации од семејството Катлер не постојат правила и закони а таткото го има последниот збор. Еден ден наследникот на...
 • Црниот пантер (2018)

  вторник
  image
  По смртта на татко му, кралот на Вакенда, Тчала, се враќа дома во изолираната но технолошки развиена африканска нација за да го наследи тронот. Но, кога повторно...
 • Планета на мајмуните - Револуција (2014)

  вторник
  image
  Нација генетски еволуирани мајмуни се под закана на група луѓе кои преживеале смртоносен вирус што бил пуштен пред една деценија. И двете страни се донесени до...
 • Мускетарот (2001)

  вторник
  image
  Д'Артањан заминува од своето село во Гаскоња и оди во Париз каде што сака да стане еден од елитните мускетари на кралот, но и да го најде човекот што му го убил...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.