СОДРЖИНА

Во овој филм ја гледаме најсмртоносната пресметка на сите времиња. Одмаздниците мора да бидат подготвени да жртвуваат сѐ во обид да го победат моќниот Танос пред тој да го уништи универзумот.
Ова неверојатно филмско патување, кое се создава десет години, ни ја прикажува најсмртоносната пресметка во историјата. Кога Одмаздниците и нивните сојузници продолжуваат да го заштитуваат светот од заканите кои се преголеми за да може еден суперхерој да се справи со нив, од космичките сенки се појавува нова опасност. Интергалактичкиот злогласен деспот Танос има за цел да ги собере сите шест камења на бесконечноста кои имаат незамислива моќ и да ги искористи за да ја наметне својата изопачена волја. Сѐ за што се бореа Одмаздниците доведе до овој момент – судбините на Земјата и на самото постоење никогаш не биле понесигурни.

Слики

Одмаздници: Војна на бесконечностаОдмаздници: Војна на бесконечностаОдмаздници: Војна на бесконечностаОдмаздници: Војна на бесконечностаОдмаздници: Војна на бесконечностаОдмаздници: Војна на бесконечностаОдмаздници: Војна на бесконечностаОдмаздници: Војна на бесконечностаОдмаздници: Војна на бесконечностаОдмаздници: Војна на бесконечностаОдмаздници: Војна на бесконечноста

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подготвена или не (2019)

  среда
  image
  Во оваа мрачна хорор-комедија Самара Вивинг игра млада невеста која се наоѓа во смртна опасност кога открива дека богатото и ексцентрично семејство на нејзиниот...
 • 30 минути или помалку (2011)

  среда
  image
  Испорачувачот на пици Ник се судира со криминална шема кога го киднапираат двајца криминалци кои му врзуваат бомба на градите и му кажуваат дека има само неколку...
 • Основна линија (2010)

  среда
  image
  Бејслајн е сомнителен диско клуб во центарот на Источен Лондон. Редиците до него редовно се протегаат низ цела улица. Дени работи како обезбедувач, ги раздвојува...
 • Хирокин (2012)

  среда
  image
  Хиркоин е самурај на постапокалиптичниот период, кој е натеран на тежок избор. Мора да избере дали ќе ги одмазди убиствата на сопругата и детето или ќе помогне во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.