рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 9.1/10
(28 гласови)

Содржина

Супехеројски спектакл познатог студија Марвел, у ком главну улогу тумачи канадски глумац кинеског порекла Симу Ли.

Слики

Шенг-Чи и легенда о десет прстенова

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Чудесниот Спајдермен (2012)

  image
  Еден од најпознатите ликови на светот се враќа на големото платно со новото поглавје од филмовите за Спајдермен, „Чудесниот Спајдермен“. Филмот раскажува различна...
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
 • Тасманиски ѓаволи (2013)

  image
  Посетителите на еден одалечен тасманиски наионален парк ќе станат плен на смртоносни суштества, кои го бранат својот дом.
 • Невидљиви дечак (2014)

  image
  Мицхеле је тринаестогодишњи, срамежљиви дјечак који одраста у мирном морском градиќу. Заљубљен је у дјевојчицу Стеллу те се нада како ќе га она примијетити иако...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.