Simu Liu

Роденден: 1989

Актерот:

 1. 1. Kim's Convenience (2016), серија
 2. 2. 96 сати (2017), серија
  ...
  Faaron
 3. ...
  Shaun / Shang-Chi
 4. ...
  Gilbert
 5. 5. Recipe for Change (2021), серија
  ...
  Self
 6. ...
  Self
 7. 7. Celebrity Jeopardy! (2022), серија
  ...
  Self - Contestant
 8. 8. Барби (2023), филм
  ...
  Ken
 9. 9. One True Loves (2023), филм
  ...
  Sam
 10. ...
  Casey

Глас:

 1. ...
  Izo

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.