СОДРЖИНА

Епската авантура „Тор“ се одвива на Земјата во сегашно време и во мистичното кралство Азгард. Во центарот на приказната е силниот Тор, моќниот и арогантен воин, чии невнимателни дејства повторно разгоруваат стара војна. Како резултат на тоа, Тор е избркан на Земјата каде што е присилен да живее меѓу луѓето. Кога најопасниот негативец од неговиот свет ги испраќа своите најмрачни сили да ја нападнат Земјата, Тор дознава што е потребно за да се биде вистински херој. „Тор“ е приказна за митското патување на еден човек, кој од нервозен принц што треба да го наследи престолот станува скромен суперхерој и го заслужува правото да биде водач.

Слики

ТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТорТор

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џунгла (2017)

  денес
  image
  Во потрага по самозапознавање и автентично искуство, израелскиот стопер Јози Гинсбер, запознава австралиски геолог во Ла Паз, Боливија. Воодушевен од неговите...
 • Грабеж на кулата (2011)

  денес
  image
  Работниците во еден луксузен станбен комплекс коваат завера да си ги украдат пензиите од расипан милијардер на Вол стрит, во оваа комедија, во која играат Бен...
 • Без милост (2009)

  денес
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Лига на правдата (2017)

  денес
  image
  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.