СОДРЖИНА

Годината е 1941, а светот се наоѓа во војна. Откако повеќе пати се обидува да се пријави во војската за да придонесе во борбата заедно со своите браќа и сестри од сојузничките сили, младиот и слабичок Стив Роџерс (Крис Еванс) е прифатен да учествува во експериментална програма, која го претвора во супервојник познат како Капетан Америка. Во новата мускулеста форма, Капетан Америка ги здружува силите со својот пријател Баки Барнс (Себастијан Стен) и со самоуверената Пеги Картер (Хајли Атвел), под команда на полковникот Честер Филипс (Томи Ли Џоунс), во борбата против злобната организација ХИДРА, нацистичка дивизија за паранормална наука, предводена од лошиот Црвен Череп (Хуго Вивинг).

Слики

Капетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздникКапетан Америка: Првиот одмаздник

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Род (2018)

  денес
  image
  Напети НФ трилер продуцената изузетно популарне серије „Чудније ствари“. Прича прати бившег затвореника који је у бекству од федералних власти, ванземаљских...
 • 47 ронини (2013)

  денес
  image
  Во оваа епска фантастична авантура, Кијану Ривс го игра Кај, отпадник кој му се придружува на Оиши, водачот на 47-те одметнати самураи. Тие заедно сакаат да му се...
 • Меморија (2017)

  денес
  image
  Големиот Весли Снајпс ја толкува улогата во ова СФ остварување. Петмина пријатели заминуваат на одмор во куќичка покрај езерото, каде очекуваат само добра забава....
 • Живеј слободно или умри машки (2007)

  денес
  image
  Во филмска сезона исполнета со компјутерски анимирана фантазија, ЖИВЕЈ СЛОБОДНО ИЛИ УМРИ МАШКИ е реален филм - со реална акција, реален хумор и реприза на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.