СОДРЖИНА

„Тор - Мрачниот свет“ ја продолжува филмската авантура на Тор. Тор се бори да го врати редот во вселената, но една древна раса, предводена од Малекит, кој бара одмазда, се враќа повторно да ја втурне вселената во темнината.
„Тор - Мрачниот свет“ ја продолжува филмската авантура на Тор, моќниот одмаздник, кога тој се бори за спас на Земјата и на сите девет светови од еден таинствен непријател, кој е постар и од самата вселена. По „Тор“ и „Одмаздници“ на „Марвел“, Тор се бори да го врати редот во вселената, но една древна раса, предводена од Малекит, кој бара одмазда, се враќа повторно да ја втурне вселената во темнината. Соочен со непријател со кој не можат да се носат ни Один ни Асгард, Тор мора да оди на опасно и лично патување, кое повторно ќе го соедини со Џејн Фостер и ќе го присили да жртвува сѐ за да нѐ спаси сите нас.

Слики

Тор - Мрачниот светТор - Мрачниот светТор - Мрачниот светТор - Мрачниот светТор - Мрачниот светТор - Мрачниот светТор - Мрачниот светТор - Мрачниот светТор - Мрачниот светТор - Мрачниот светТор - Мрачниот свет

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меѓународна завера (2009)

  недела
  image
  Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје. Во „Меѓународна завера“, возбудлив...
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  денес
  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
 • Јача од смрти (2015)

  денес
  image
  Кејт Абот (Милла Јововицх), агент је одсека за безбедност владе САД-а. Након што покуша да спречи улазак терористе у земљу, постаје мета врхунски обученог...
 • Предатор 2 (1990)

  денес
  image
  Еден полициски началник открива дека едно невидливо суштество – вонземски ловец на крупен дивеч познат како предатор – убива криминалци и полицајци и го има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.