СОДРЖИНА

Сега, откако е откриена неговата тајна, животот на Тони Старк е понапнат од било кога. Секој ја сака технологијата на Железниот човек, заради моќ или заради профит... но, за Иван Ванко („Камшик“), се работи за одмазда!
Paramount Pictures и Marvel Entertainment го претставуваат долго очекуваното продолжение на овој блокбастер врз основа на легендарниот супер херој на Marvel, „Железен човек“, што повторно ги соединува режисерот Џон Фабро и номинираниот за Оскар, Робер Дауни Јуниор. Во „Железен човек 2“, светот е свесен дека изумителот-милијардер, Тони Старк (Роберт Дауни Јуниор) е супер херојот, Железен човек. Под притисок на владата, печатот и јавноста, да ја сподели својата технологија со војската, Тони не сака да ги оддаде тајните зад оклопот на Железниот човек, бидејќи стравува дека информацијата ќе падне во погрешни раце. Со Пепер Потс (Гвинет Палтроу) и Џејмс „Роди“ Роудс (Дон Чидл) на своја страна, Тони воспоставува нови сојузништва и се соочува со нови и моќни сили.

Слики

Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Предатор (2018)

  сабота
  image
  Кога младо момче случајно предизвикува најсмртоносните ловци во универзумот да се вратат на Земјата, само една група од поранешни војници и еден професор по...
 • Атомска плавуша (2017)

  сабота
  image
  Добитница Оскара, Шарлиз Терон, је немилосрдна атомска плавуша која ќе вас оставити без даха! Редитељ Дејвид Лич познат по хиту “Џон Вик”, овог пута ратоборну...
 • Логан Лаки (2017)

  сабота
  image
  „Повратнички" филм славног Стевена Содербергха, редитеља филмова Оцеанових једанаест, дванаест и тринаест, након што је пре пет година отишао у пензију. Прича...
 • Железен човек (2008)

  сабота
  image
  Тони Старк е милијардер индустријалец и генијлен изумител кој е киднапиран и присилен да изгради разурнувачко оружје. Наместо тоа, Тони гради специјален костум и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.