СОДРЖИНА

Сега, откако е откриена неговата тајна, животот на Тони Старк е понапнат од било кога. Секој ја сака технологијата на Железниот човек, заради моќ или заради профит... но, за Иван Ванко („Камшик“), се работи за одмазда!
Paramount Pictures и Marvel Entertainment го претставуваат долго очекуваното продолжение на овој блокбастер врз основа на легендарниот супер херој на Marvel, „Железен човек“, што повторно ги соединува режисерот Џон Фабро и номинираниот за Оскар, Робер Дауни Јуниор. Во „Железен човек 2“, светот е свесен дека изумителот-милијардер, Тони Старк (Роберт Дауни Јуниор) е супер херојот, Железен човек. Под притисок на владата, печатот и јавноста, да ја сподели својата технологија со војската, Тони не сака да ги оддаде тајните зад оклопот на Железниот човек, бидејќи стравува дека информацијата ќе падне во погрешни раце. Со Пепер Потс (Гвинет Палтроу) и Џејмс „Роди“ Роудс (Дон Чидл) на своја страна, Тони воспоставува нови сојузништва и се соочува со нови и моќни сили.

Слики

Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2Железен човек 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Космички грев (2021)

  image
  Седуммина војници дезертери започнуваат превентивен удар на новооткриената вонземјанска цивилизација, во надеж дека ќе ја завршат меѓуѕвездената војна и пред таа...
 • Конечно одбројување (1980)

  image
  Големите невремиња не се невообичаени и чудни на море. Но овој пат, по невремето, капетанот и екипажот на еден нуклеарен носач на авиони некако се вратени во 1941...
 • Зелениот фенер (2011)

  image
  Пилотот Хал Џордан добива еден вонземски прстен што му носи натприродни моќи, но и членство во меѓугалактичкиот ескадрон, кој има задача да го одржува мирот во...
 • Месечев Пад (2022)

  image
  Тајанствена сила избацује Месец из орбите око Земље и шаље га у судар са животом какав познајемо. Са само неколико недеља пре удара и светом на ивици уништења,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.