СОДРЖИНА

Многумина се плашат од дејствата на суперхероите, па Владата одлучува да го донесе Законот за регистрација на хероите кој ќе ги ограничи нивните дејства. Ова предизвикува раздор помеѓу поранешните сојузници Капетан Америка и Ајронмен.
Во овој филм Стив Роџерс го предводи новиот тим Одмаздници во нивниот обид да го заштитат човештвото. Но, откако уште еден инцидент во кој се вмешани одмаздниците доведува до колатерална штета, се зголемува политичкиот притисок да се воведе систем на одговорност кој ќе го предводи владино тело за надзор и управување на тимот. Новата состојба ги поделува одмаздниците, што доведува до две страни, едната што ја предводи Стив Роџерс, чија желба е тие да бидат слободни да го заштитуваат човештвото без мешање од Владата, додека другата стана ја предводи Тони Старк со својата изненадувачка одлука да го поддржи надзорот од Владата.

Слики

Капетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војнаКапетан Америка: Граѓанска војна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сеништен возач: Духот на одмаздата (2011)

  денес
  image
  Николас Кејџ е повторно во улога на Џони Блејз. Во новата визија на режисерите Марк Невелдин и Брајан Тејлор, Џони уште се бори со своето проклетство на ѓаволски...
 • Менди и богатството на Чироките (2010)

  денес
  image
  Поставен во раните 1990 години, вториот филм базиран на популаната книга „ Менди “ од Лоис Лепард, во која Менди разрешава мистерии со помош на нејзините пријатели.
 • Осумте на Оушн (2018)

  денес
  image
  Деби, сестрата на легендарниот измамник Ден Оушн, обединува целосно женска екипа за да извршат грабеж на столетието. Нивната цел е годишната Мет гала во Њујорк,...
 • Гејмер (2009)

  денес
  image
  Смештен у свет будуќности, где људи могу да контролишу друге људе у огромном мулти-плејер интернет окружењу, главна играчка звезда игрице „Слејерс“ покушава да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.