СОДРЖИНА

По ловење и убивање на стотици насилни криминалци, Френк Кесл, викан „Панишер“, се соочува со својот најсмртоносен пријател до сега: Сложувалка.
Френк Кесл, поранешен маринец и агент на ФБИ кој сега е претворен во посветен одмаздник, започнува да чекори по патека на уништување на насилните криминалци низ земјата. Откако Кесл убива еден моќен мафијашки дон, еден бос со понизок ранг, кој претходно бил протеран, по име Били Русо, се враќа во Њујорк. Русо (кој сака да ја преземе контролата врз криминалното подземје), ги убедува останатите мафијашки водачи дека тој може да го убие Кесл, викан „Панишер“. Борбата се претвора во тронасочна битка кога агентот на ФБИ, Стефани Вест се обидува да ги тргне и Кесл и Русо од улиците.

Слики

Панишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зонаПанишер: Воена зона

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Притаено зло (2002)

  недела
  image
  Ова акциона - хорор прича, заснована је на веома популарној игрици фирме Кепком. Радња је сместена у удаљени град Ракун, где се на 500 метара испод земље, налази...
 • Крвни врски (2008)

  недела
  image
  Полицискиот инспектор Франсоа открива дека неговиот брат Габриел е ослободен од затвор откако одлежал 10 години поради убиство. Повторната средба помеѓу...
 • Цут Офф (2018)

  недела
  image
  Додека е заробена од опасна бура на осамен остров со еден убиец, уметницата Линда треба да изврши аутопсија. Само ако го најде доказот кој е скриен во мртвото...
 • Еквилибриум (2002)

  недела
  image
  При обид да им се стави крај на војните и да се задржи мирот, човештвото забранило со закон сè што предизвикува чувства: литература, музика и уметност. За да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.