СОДРЖИНА

Кога Тони Старк и Брус Бенер се обидуваат да започнат една мировна програма наречена „Ултрон“, работите одат во многу лоша насока и најмоќните херои на Земјата треба да го спречат злобниот Ултрон да ги оствари своите ужасни планови.
Студио „Марвел“ го претставува филмот „Одмаздници 2: Ерата на Ултрон“, епското продолжение на најголемиот филм за суперхерои на сите времиња. Кога Тони Старк се обидува да започне една мировна програма, работите одат во лоша насока, па најмоќните херои на Земјата, вклучително и Ајронмен, Капетан Америка, Тор, Неверојатниот Халк, Црна Вдовица и Хокај ја имаат судбината на планетата во свои раце. Кога се појавува злобниот Ултрон, Одмаздниците мораат да го спречат да ги оствари своите ужасни планови, па наскоро доаѓа до епска и уникатна глобална авантура.

Слики

Foto: RTL / MarvelFoto: RTL / MarvelFoto: RTL / MarvelFoto: RTL / MarvelFoto: RTL / MarvelFoto: RTL / MarvelFoto: RTL / MarvelFoto: RTL / MarvelОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на УлтронОдмаздници 2: Ерата на Ултрон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Оверлорд (2018)

  среда
  image
  Ништо не може да ве подготви за хаосот во овој филм. Џ. Џ. Абрамс создава неверојатна, возбудлива приказна за еден тим од американски падобранци кои се соочуваат...
 • Среќна Нова 49-та (1986)

  среда
  image
  Прича о два брата различитих опредељења и судбина. Драма се одвија у атмосфери напетости и страха, за време сукоба КПЈ са стаљинизмом, у време информбироа....
 • Карате кид 2 (1986)

  среда
  image
  Повратак Карате Кида, овог пута његове су акције брже и снажније. Он путује у Окинаву да посети оца свог учитеља, који је на самрти. Тај пут води у прошлост у...
 • Легионар Макс (2019)

  среда
  image
  Маxx је бивши легионар који је постао плаќеник. Када мисија у Јужној Америци поѓе како не треба, Маxxа остављају да умре, но он преживи и поново се роди са новим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.