СОДРЖИНА

Во кулминацијата на трилогијата „Икс-мен“, еден лек се заканува да го промени текот на историјата. За првпат мутантите имаат избор, да ја задржат својата уникатност, иако таа ги изолира и ги отуѓува, или да се откажат од своите моќи...
Во „Икс-мен: Последната битка“, климаксот на филмската трилогија „Икс-мен“, еден „лек“ за мутациите се заканува да го промени курсот на историјата. За првпат мутантите имаат избор, да ја задржат својата уникатност, иако ги изолира и отуѓува, или да се откажат од своите моќи за да се вклопат. Спротивставените гледишта на водачите на мутантите, Чарлс Ксавиер, кој проповеда толеранција, и Ерик Ленсер (Магнето), кој верува во преживувањето на најспособните, се ставени на голем испит што предизвикува војна за крај на сите војни.

Слики

Икс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната битка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Железен човек 3 (2013)

  image
  Ексцентричниот гениј, милијардер и филантроп Тони Старк е суперхеројот со оклоп, познат како Железниот човек. По неговата херојска и самопожртвувана акција во...
 • Битка за Пацифик 2 Устанак (2018)

  image
  Глобални сукоб измеѓу чудовишта за масовно уништење која нису са планете Земље и супер машина које су створене да их униште, а којима управљају људи, биќе само...
 • Роуг 1: Приказна од Bојна на ѕвездите (2016)

  image
  Во период на голем конфликт, една група од чудни херои, кои ги предводат Јин Ерсо и бунтовниот шпион Касијан Андор, се здружуваат во очајничка мисија да ги...
 • Аветињско (2016)

  image
  Civil Unrest in the European country of Moldova has US forces engaging the insurgents however there is a new threat who has decided both are their enemy. This new...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.