СОДРЖИНА

Во кулминацијата на трилогијата „Икс-мен“, еден лек се заканува да го промени текот на историјата. За првпат мутантите имаат избор, да ја задржат својата уникатност, иако таа ги изолира и ги отуѓува, или да се откажат од своите моќи...
Во „Икс-мен: Последната битка“, климаксот на филмската трилогија „Икс-мен“, еден „лек“ за мутациите се заканува да го промени курсот на историјата. За првпат мутантите имаат избор, да ја задржат својата уникатност, иако ги изолира и отуѓува, или да се откажат од своите моќи за да се вклопат. Спротивставените гледишта на водачите на мутантите, Чарлс Ксавиер, кој проповеда толеранција, и Ерик Ленсер (Магнето), кој верува во преживувањето на најспособните, се ставени на голем испит што предизвикува војна за крај на сите војни.

Слики

Икс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната биткаИкс-мен: Последната битка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хелбој 2: Златната армија (2008)

  денес
  image
  Со препознатливиот спој на акција, хумор и спектакл, сагата за најсилниот светски херој кој сака мачиња и доаѓа од пеколот, продолжува во „Пеколко 2: Златната...
 • Митот (2005)

  денес
  image
  Др. Џек Чен је успешан археолог, стално у потрази за новим откриќима и старим цивилизацијама. Ипак, постоји једна ствар која га оптереќује: понавља му се необичан...
 • Пет минарета у Неw Yорку (2010)

  денес
  image
  Холивудске звијезде Даннy Гловер (серијал Смртоносно оружје), Роберт Патрицк (Терминатор 2) и Гина Герсхон (Убојити Јое) наступају у овом напетом трилеру. Након...
 • Во кафез (2010)

  денес
  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.