СОДРЖИНА

Тие се следната алка во синџирот на еволуцијата. Секој од нив е роден со уникатна генетска мутација која се манифестира во натприродни моќи. Во свет кој е сѐ повеќе исполнет со омраза и предрасуди, тие се одметници кои ги исполнуваат оние кои не можат да ги прифатат нивните различности со страв и омраза. И покрај неинформираноста на општеството, Икс-мен и илјадници мутанти преживуваат низ светот. Под туторство на професорот, Чарлс Ксавиер, најмоќниот светски телепат, овие „надарени ученици имаат научено да ги контролираат и насочуваат своите моќи за доброто на човештвото.
Тие се борат за да заштитат свет кој се плаши од нив.
Во ИКС-МЕН 2, следната авантура на сагата за Икс-мен, Икс-мен се соочуваат со најопасната мисија досега и мораат да бидат обединети со своите непријатели за да се борат со заканата која надвиснува над човештвото... и над мутантите.

Слики

Икс-мен 2Икс-мен 2Икс-мен 2Икс-мен 2Икс-мен 2Икс-мен 2Икс-мен 2Икс-мен 2Икс-мен 2Икс-мен 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џунгла (2017)

  денес
  image
  Во потрага по самозапознавање и автентично искуство, израелскиот стопер Јози Гинсбер, запознава австралиски геолог во Ла Паз, Боливија. Воодушевен од неговите...
 • Грабеж на кулата (2011)

  денес
  image
  Работниците во еден луксузен станбен комплекс коваат завера да си ги украдат пензиите од расипан милијардер на Вол стрит, во оваа комедија, во која играат Бен...
 • Без милост (2009)

  денес
  image
  Откако ќе отслужи половина од затворската казна заради убиство во самоодбрана, Џон ќе биде пуштен на слобода условно. Наскоро ќе дознае дека токму сопругата на...
 • Лига на правдата (2017)

  денес
  image
  По смртта на Супермен, Бетмен и Супержена најмуваат личности со супермоќи за да го заштитат човештвото од вонземската закана – Степенвулф. Заедно со нивните нови...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.