рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 5.29/10
(7 гласови)

СОДРЖИНА

Змиски очи, цврст осаменик, е прифатен во древен јапонски клан наречен Арашикаге кој го учи како да стане нинџа воин и му дава дом. Но кога на виделина излегуваат тајните од минатото, честа и лојалноста на Змиски очи се ставени на тест.
Во филмот „Змиски очи“ главната улога ја игра Хенри Голдин како Змиски очи, цврст осаменик прифатен во древен јапонски клан наречен Арашикаге, откако спасува еден нивни член. По доаѓањето во Јапонија, Арашикаге го учи Змиски очи како да стане нинџа воин и му го дава она што долго го посакувал: дом. Но кога на виделина излегуваат тајните од минатото, честа и лојалноста на Змиски очи се ставени на тест – дури и кога тоа значи да ја изгуби довербата на оние најблиски до него. Засновано врз легендарниот лик на Џи Ај Џо, во „Змиски очи“ исто така играат Ендру Коџи како Сенката на бурата, Урсула Корберо како Бароницата, Самара Вивинг како Скарлет, Харука Абе како Акико, Такехиро Хира како Кента и Ико Уваис како Тешкиот Господар.

Слики

Змиски очиЗмиски очиЗмиски очиЗмиски очиЗмиски очиЗмиски очиЗмиски очиЗмиски очи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Умешноста на војувањето (2000)

  понеделник
  image
  Шо е оперативец на таен одред при Соединетите Нации во кој шпионирањето и квази-етичките тактики се користат поради обезбедувањето на мирот и кооперативноста....
 • Смртоносни машини (2018)

  понеделник
  image
  Илјадници години откако катаклизмичните настани ја избришаа нацијата каква што ја знаеме, човештвото се прилагоди на новите услови и разви нов начин на живот....
 • Мортал Комбат (2021)

  понеделник
  image
  MMA борецот Кол Јанг ги бара најголемите боречки шампиони на Земјата за да се обединат против непријателите од Надворешниот свет во напната борба за универзумот.
 • Тунелски cтаорци (2008)

  понеделник
  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.