рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 9/10
(4 гласови)

Содржина

Во текот на 1990-тите години, тројца тинејџери минуваат низ брутален кунг фу тренинг под постојан надзор од својот учител. Лојални на својот учител и едни на други, ги усовршуваат своите вештини во тајни предизвици и ги победуваат соперничките школи. Стекнуваат имиџ на непобедливост и стануваат познати како „Три тигри“. Но животите им се раздвојуваат, а по 20 години се повторно заедно откако учителот им е убиен на мистериозен начин. Дали е убиецот некој од неговите ученици?

Слики

Три тигриТри тигриТри тигриТри тигриТри тигриТри тигриТри тигриТри тигриТри тигриТри тигриТри тигриТри тигриТри тигриТри тигриТри тигри

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Raging Fire (2021)

  image
  Cheung Sung-bong is an officer of the Regional Crime Unit who worked in the front line for many years. His protege, Yau Kong-ngo, respects him and manage to reach...
 • Семејство без сопирачки (2016)

  image
  Семејство оди на одмор заедно со дедото, но нивниот нов автомобил не може да сопре и за да не се судрат, мораат да избегнат стотина автомобили. Возат повеќе од...
 • Шпионирај машки (1996)

  image
  Генерал Ранкор прети да ќе уништити свет пројектилом који крије у својој тајној бази. Да би остварио свој циљ, потребан му је специјални чип професора Укринског....
 • Во училиште е најстрашно (2015)

  image
  Меган Волш се обучува да биде меѓународен атентатор за Хардмен. Меѓутоа, додека е на мисија, таа забележува како другите тинејџери на нејзина возраст се...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.