Оценка на корисникот: 6.9/10
(172 гласови)

СОДРЖИНА

Младиот пар Ени и Чарли ќе ризикуваат сѐ кога ќе решат да го напуштат родното гратче. Почнуваат авантура за да дојдат до својата животна шанса. Но, нивното патување ќе се искомплицира со низа опасни, но и комични ситуации кога ќе почне да ги прогонува бившата банда на Чарли…

Слики

Удри и бегајУдри и бегајУдри и бегајУдри и бегајУдри и бегајУдри и бегајУдри и бегајУдри и бегајУдри и бегајУдри и бегајУдри и бегајУдри и бегајУдри и бегај

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ко наѓе пријатеља, нашао је благо (1981)

  image
  Алан добија мапу удаљеног пацифичког острва где је закопано благо јапанске војске из Другог светског рата. Група локалних гангстера, сазнавши за то, покушава да...
 • Остин Пауерс 3 (2002)

  image
  Голдмембер и д-р Ивил се двајца негативци што го киднапирале таткото на Остин Пауерс. Сега „Интернационалниот мистериозен маж" мора да отпатува до 1975 година за...
 • Шест дена, седум ноќи (1998)

  image
  Грубиот и неучтив пилот (Харисон Форд) и острата на јазик њујорчанка (Ен Хеч) се во неволја на напуштен остров откако нивниот авион за Тахити е принуден да слета...
 • Џони Инглиш: Повторно роден (2011)

  image
  Роан Аткинсон се враќа во улогата на случајниот таен агент, кој не знае што е тоа страв и опасност во хумористичниот шпионски трилер „Џони Инглиш: Повторно роден....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.