рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 8.19/10
(31 глас)

СОДРЖИНА

На самрти, Морган Адамс добија од свог оца необичан дар, треќину мапе која води до блага. Како би пронашла помоќ за дешифровање мапе, она купује школованог роба Вилијама Шоа, и они креќу заједно у потрагу. На несреќу, поледња треќина мапе је у поседу њеног, све само не вољеног, ујака Дауга. Да све буде још компликованије, посада брода је скептична по питању њеног воѓства а, Британска круна покушава да заустави њено пиратско путовање

Слики

Острво гусараОстрво гусараОстрво гусараОстрво гусараОстрво гусара

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Женски во џунгла (2017)

  image
  Откако момчето ја остава токму пред да одат на нивниот егзотичен одмор, фантазерката Емили Мидлтон (Ејми Шумер) ја убедува својата мајка Линда (Голди Хоун) да...
 • Два мисионара (1974)

  image
  Двојица мисионара (Б. Спенцер, Т. Хилл) долазе у сукоб с ауторитетима јер су своју мисију претворили у фарму папагаја. Бискуп их је назвао црним овцама и долази...
 • Хадсон Хок (1991)

  image
  Познат провалник од Менхетен излегува од затвор по 10-годишна казна и веднаш го врбуваат да украде три познати дела на да Винчи.
 • Џони Инглиш повторно во акција (2018)

  image
  Кога криминалниот истражител ќе го открие идентитетот на сите активни тајни агенти во Британија, катастрофата го погодува целиот систем, а безбедноста на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.