рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

Содржина

Абботт и Цостелло одлазе на сафари у Африку да траже дијаманте. На том путовању дешавају им се чудне и комичне ситуације: сусрет са слабовидим ловцем, гладним лавом и племеном људождера само су неке од њих!

Слики

Крици АфрикеКрици АфрикеКрици АфрикеКрици АфрикеКрици АфрикеКрици АфрикеКрици АфрикеКрици АфрикеКрици АфрикеКрици Африке

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Удри и бегај (2012)

  image
  Младиот пар Ени и Чарли ќе ризикуваат сѐ кога ќе решат да го напуштат родното гратче. Почнуваат авантура за да дојдат до својата животна шанса. Но, нивното...
 • Вангард (2020)

  image
  Тајната компанија за обезбедување, Вангард, е последна надеж за преживување на сметководителот кој се нашол како цел на најсмртоносната платеничка организација на...
 • xХx: Враќањето на Ксандер Кејџ (2017)

  image
  Третото поглавје од блокбастер франшизата што го предефинираше шпионскиот трилер ни го прикажува спортистот во екстремни дисциплини кој станал владин агент,...
 • Луѓе во црно: Интернационала (2019)

  image
  Луѓето во црно отсекогаш ја заштитувале Земјата од вселенските никаквеци. Во оваа нова авантура, тие се справуваат со најголемата светска закана досега, крт во...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.