рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Омиленото морничаво семејство се враќа со анимираното комично продолжение, „Семејството Адамс 2“. Во овој целосно нов филм ги наоѓаме Мортиша и Гомез вознемирени од тоа што нивните деца растат, прескокнуваат семејни вечери и целосно се обземени од „времето за врескање“. За да ја вратат својата поврзаност, тие решаваат да ги натрупаат Среда, Пагсли, чичко Фестер и екипажот во нивниот опседнато камперско возило и тргнуваат на пат за последниот мизерен семеен одмор. Нивната авантура низ Америка ги вади од нивниот елемент и ги вплеткува во урнебесни средби со нивниот иконски братучед ИТ, како и со многу нови луди ликови. Што би можело да тргне наопаку?

Слики

Семејството Адамс 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ледено доба 2: Топење (2006)

  image
  Хероите од светскиот блокбастер „Ледено доба се враќаат. Мамутот Мани, мрзливецот Сид, праисторискиот тигар Диего и баксузната праисториска верверичка/стаорец...
 • Преко Ограде (2006)

  image
  Дошло је пролеќе, а Верн и његови шумски пријатељи се буде из дугог зимског сна и откривају да је велика зелена жива ограда никла посред њиховог некада природног...
 • Сунѓерот Боб (2004)

  image
  Се подготвува неволја во Бикини Ботом. Некој ја украл круната на кралот Нептун, а изгледа виновникот е г. Крабс, шефот на Сунѓерот Боб. Но, Сунѓерот Боб смета...
 • Малиот Стјуарт 2 (2002)

  image
  Стјуарт го спасува канаринецот Маргало од еден сокол. Тој се преселува во неговото семејство што не му се допаѓа на кучето Сноубел. Еден ден, Маргало исчезнува,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.