рејтинг: 4.8/10
Оценка на корисникот: 7.4/10
(7 гласови)

Содржина

„Моето чудовишно семејство" е адаптација на истоимениот бестселер на авторот Дејвид Сафиер („Берлин, Берлин“), преведен на 18 јазици и објавен во над 40 земји.
Семејството Вишбоун е далеку од среќно семсјтво. Мајката Ема е сопственичка на книжарница во големи долгови, таткото Френк е преоптоварен со работа и изложен на секојдневна тортура од својот шеф. Ќерката Феј е самоуверена тинејџерка преокупирана со првата средношколска симпатија, а генијалецот Макс го малтретираат врсниците на училиште. За време на маскенбалот, лошата вештерка Баба Јага сите ги претвора во чудовишта! И тоа не е крај. Чудовишното семејство тргнува во лов на вештерката за да ја натера да ја симне клетвата. Во текот на авантурата, семејството Вишбоун запаѓа во незгоди со вистински чудовишта како и лично со грофот Дракула кој на Ема ѝ искажува бесмртна љубов. Во овој случај, авантурата на животот и патот до семејната среќа го отежнуваат стапици и остри завои, односно остри заби...

Слики

Моето чудовишно семејствоМоето чудовишно семејствоМоето чудовишно семејствоМоето чудовишно семејствоМоето чудовишно семејствоМоето чудовишно семејствоМоето чудовишно семејствоМоето чудовишно семејствоМоето чудовишно семејствоМоето чудовишно семејство

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството (2018)

  image
  Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите...
 • Корги: Кралското куче со големо срце (2019)

  image
  Рекс е мал немирко, но сепак е омиленото куче на британската кралица. Еден ден се губи во Лондон и се наоѓа во друштво на различни раси кучиња кои меѓусебно се...
 • Хотел Трансилванија 3: Одморите почнуваат (2018)

  image
  Придружете му се на Вашето омилено семејство од чудовишта кога одат на одмор на еден луксузен брод. Но, одморот се претвора во кошмар, кога Драк се вљубува во...
 • Семејството Адамс (2019)

  image
  Семејството Адамс се враќа на екраните со првата анимирана комедија за најексцентричното семејство во соседството. Смешно, необично и многу сликовито, Семејството...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.